دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

حلزون

جامع ترین سایت روانشناسی

حلزون

۵۳ بازديد
هینز ، که علوم اعصاب شنوایی را مطالعه می‌کند ، می‌گوید : " مطالعات قبلی در مورد این که چگونه فرآیندهای گوش داخلی در یافتن ارتباط بین اختلال شنوایی و کدگذاری موقت در رشته‌های عصبی شنوایی ناموفق بوده‌اند ، اما وقتی آزمایش‌ها مشابه در محیط پر سر و صدا انجام می‌شوند ، یک تفاوت فیزیکی در نحوه واکنش فیبرها به صدا وجود دارد ."
شنوایی شنوایی که در درجات مختلفی از ۳۶ میلیون بزرگ‌سال آمریکایی رنج می‌برد ، به این معنی است که به سلول‌های حسی در حلزون گوش و به نورون‌های حلزونی آسیب وارد می‌شود . حلزون گوش بخشی از گوش داخلی است که تبدیل به پیغام‌های الکتریکی به مغز می‌شود .
در این مطالعه ، محققان طیف گوناگونی از مارکرهای فیزیولوژیکی را در chinchillas اندازه‌گیری کردند که برخی با شنوایی عادی و برخی دیگر با شنوایی گوش حلزونی گوش می‌دادند ، چرا که آن‌ها به صدای در محیط‌های ساکت و پر سر و صدا گوش می‌دادند . Chinchillas به این دلیل مورد استفاده قرار می‌گیرند که دامنه شنوایی مشابه به انسان‌ها دارند و نویز پس‌زمینه در این مطالعه برای شبیه‌سازی آنچه که مردم در یک اتاق شلوغ می‌شنوند ، استفاده می‌شود .
هنری گفت : " این مطالعه تایید کرد که اساسا ً هیچ تغییری وجود ندارد ، حتی برای آن‌هایی که از دست دادن شنوایی استفاده می‌کنند ، از نظر این که چگونه نورون‌های حلزونی آهنگ را در سکوت پردازش می‌کنند ، اما زمانی که سر و صداها افزوده شد ، ما یک کد کاهش‌یافته ساختار زمانی را مشاهده کردیم . "
محققان بر روی برنامه‌نویسی ساختار خوب زمانی صدا تمرکز کردند ، که شامل synchrony از تخلیه عصبی به نوسانات نسبتا ً سریع در فشار صدا است . هر دو کدگذاری اطلاعات ساختار سریع سریع و کد گذاری نوسان سازی آهسته نسبت به ادراک گفتار در محیط‌های گوش روزمره حیاتی هستند .
هنری گفت : " هنگامی که سر و صدا بخشی از مطالعه بود ، کاهش این که چطور نورون‌ها با ساختار خوب زمانی هماهنگ بودند ، وجود داشت . "
فیلترهای سیستم شنیداری به تعدادی از کانال‌ها که به فرکانس‌های مختلف تنظیم می‌شوند و این کانال‌ها براساس تنظیم فرکانس آن‌ها تغییر می‌کنند ، به صدا در می‌آیند . در یک سیستم معمولی ، کانال‌ها تیز و متمرکز هستند ، اما بیشتر و بیشتر با نقص شنوایی پخش می‌شوند .
هینز ، که یک قرار مشترک در مهندسی پزشکی دارد ، گفت : " اکنون که ما یک اثر فیزیولوژیکی اصلی را از فقدان شنوایی می‌دانیم این است که رشته‌های عصبی شنیداری به طور خاص از طریق سر و صدای پس‌زمینه منحرف می‌شوند . این امر همچنین می‌تواند بر طراحی سمعک و فن‌آوری‌های کمکی تاثیر بگذارد .
" طراحان اغلب بر روی بهبود کدگذاری زمانی سیگنال کار می‌کنند ، اما این تحقیق نشان می‌دهد که تمرکز اصلی باید بر روی بهبود الگوریتم کاهش صدا باشد ، بنابراین کمک شنوایی ، یک سیگنال تمیز را به عصب شنوایی ارایه می‌دهد . روش‌های دیگر که افراد می‌توانند نویز پس‌زمینه را کاهش دهند عبارتند از سیستم‌های شنوایی در حلقه ، که در کلیساها و دیگر تنظیمات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا سیگنال cleaner از طریق اجتناب از صدای اتاق ایجاد کنند .
سپس ، محققان قصد دارند تا این مطالعه را گسترش دهند تا بر سر صداهای دنیای واقعی و کد گذاری اطلاعات envelope آهسته‌تر در نظر گرفته شوند .
هنری گفت : " مطالعه اضافی قطعا ً مورد نیاز است و افراد دیگری هم وجود دارند که به نقش سیستم عصبی مرکزی نیز نگاه می‌کنند . اما در نهایت ، ما دریافتیم که فقدان شنوایی ، کدگذاری زمانی صداها در نویز پس‌زمینه در حلزون گوش را کاهش می‌دهد .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.