چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸

آستین

جامع ترین سایت روانشناسی

آستین

۱۲۵ بازديد
عصب شناسان دانشگاه تگزاس در آستین ، گروهی از سلول‌ها را در مغز کشف کرده‌اند که زمانی که یک خاطره وحشتناک دوباره ظهور می‌کند ، مثل مایکل مایرز در هر فیلم " هالووین " به طور غیر منتظره‌ای پدیدار می‌شود . این یافته می‌تواند منجر به توصیه‌های جدید در مورد زمانی شود که روش‌های درمانی ویژه‌ای برای درمان اضطراب ، هراس‌ها و اختلال استرس پس از حادثه به کار گرفته می‌شوند .
در روزنامه جدید ، امروز در مجله طبیعت علم اعصاب ، شناسایی " نورون‌های خاموش‌سازی " را شرح می‌دهند که در هنگام فعال شدن یا اجازه دادن خاطرات ترسناک به هنگام بازگشت آن‌ها را سرکوب می‌کنند .
از زمان پاول اوف و سگ‌ها ، دانشمندان می‌دانند که ما فکر می‌کردیم پشت سر ما می‌توانیم در زمان‌های نامناسب متوقف شویم و چیزی که به عنوان بهبود خود فی البداهه شناخته می‌شود ، شکلی از بازگشت را آغاز کنیم . چیزی که آن‌ها می‌دانند این بود که چرا این اتفاق افتاد .
مایکل درو ، دانشیار علوم اعصاب و مولف ارشد این مطالعه ، می‌گوید : " این نوع مطالعات می‌تواند به ما کمک کند تا دلایل بالقوه اختلالات مانند اضطراب و استرس پس از حادثه را درک کنیم و آن‌ها همچنین می‌توانند به ما کمک کنند تا درمان‌های بالقوه را درک کنیم ."
یکی از شگفتی‌های آن برای درو و تیم او یافتن سلول‌های مغزی بود که از خاطرات ترس در هیپوکامپ دوری می‌کردند . به طور سنتی ، دانشمندان از بخش دیگری از مغز با بادامه ارتباط دارند . هیپوکامپ ، مسئول بسیاری از جنبه‌های حافظه و جهت‌یابی فضایی ، به نظر می‌رسد نقش مهمی در ترس contextualizing ایفا می‌کند ، به عنوان مثال ، با گره کردن خاطرات ترسناک به مکانی که در آن اتفاق افتاده‌اند .
این کشف ممکن است به توضیح این موضوع کمک کند که چرا یکی از روش‌های پیشرو برای درمان اختلالات ناشی از ترس ، درمان در معرض قرار گرفتن، گاهی کار کردن را متوقف می‌کند . درمان نوردهی ، تشکیل خاطرات جدید از ایمنی را افزایش می‌دهد که می‌تواند یک خاطره ترس اصلی را باطل کند . برای مثال ، اگر کسی از عنکبوت پس از گزیده شدن توسط یک فرد بترسد ، ممکن است با رها کردن یک عنکبوت بی‌آزار در معرض قرار گرفتن در معرض خطر قرار گیرد . خاطرات سالم " خاطرات خاموش‌سازی " خوانده می‌شوند .
درو گفت : " خاموش‌سازی از حافظه اصلی ترس را پاک نمی‌کند اما به جای آن یک حافظه جدید ایجاد می‌کند که مانع از آن می‌شود یا با ترس اصلی رقابت می‌کند .
با توجه به این امر ، روش‌های توصیه‌شده در مورد فراوانی و زمان درمان قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن ممکن است نیاز به بازدید مجدد داشته باشند ، و مسیرهای جدید برای توسعه مواد مخدر ممکن است مورد بررسی قرار گیرد .
در آزمایش‌ها ، درو و تیم او موش را در یک جعبه متمایز قرار دادند و از یک شوک بی‌ضرر احساس ترس کردند . بعد از آن ، وقتی یکی از موش‌ها در جعبه بود ، رفتار ترس را نشان می‌داد تا اینکه، با نوردهی مکرر به جعبه بدون یک شوک ، حافظه خاموش شکل گرفت و موش نترسیده بود .
دانشمندان قادر بودند به طور مصنوعی ترس را فعال کرده و با استفاده از ابزاری به نام optogenetics ، نورون‌ها را دوباره و دوباره خاموش کنند ، حافظه رد شده را سرکوب کنند.
درو گفت : " سرکوب کردن این نورون‌ها به اصطلاح انقراض باعث ترس از بازگشت می‌شود ، در حالی که تحریک کردن آن‌ها از بازگشت ترس جلوگیری می‌کند .
درک آنچه که واکنش خارش را تحریک می‌کند می‌تواند به ایجاد یک حریف برای این گیرنده کمک کند تا اثر جانبی خارش را کاهش دهد . در موارد دیگر ، پزشکان ممکن است بخواهند هیستامین را آزاد کنند ، و در نتیجه واکنش ایمنی را افزایش دهند ، مانند واکسن adjuvants که در آن یک واکنش ایمنی افزایش‌یافته ممکن است ایمنی را بهبود بخشد . این یافته‌ها حاکی از آن است که ممکن است راهی برای انجام این کار به طور انتخابی وجود داشته باشد .


منبع سایت
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.