دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

صلاحیت

جامع ترین سایت روانشناسی

صلاحیت

۵۱ بازديد
دکتر Karpinski برای دانشجویانی که با انجام چند کار در دوره‌های آنلاین مورد نیاز خود دست و پنجه نرم می‌کنند پیشنهاد داد که دانش آموزان در بخشی آرام از کتابخانه که در آن هنجارهای زیادی وجود دارند که رفتارهای مزاحم بسیاری را دلسرد می‌کنند ، درس بگیرند .
دکتر Karpinski گفت : " علاوه بر آن، همانطور که دانشگاه‌ها ارائه خدمات آنلاین خود را افزایش می‌دهند ، حتی برای دانشجویانی که در محوطه یا نزدیک محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند ، این دانشگاه‌ها می‌توانند آزمایشگاه‌های کامپیوتر را در نظر بگیرند که به یادگیری آنلاین اختصاص دارند که در تلاش برای نگه داشتن دانش آموزان در حال کار هستند ."
زمانی که مشارکت تحقیق پرداخت می‌شود ، برخی از مردم دروغ می‌گویند
بین ۱۰ تا ۲۳ درصد از شرکت کنندگان در تحقیقی که در مورد وضعیت واکسیناسیون آنفلوآنزای خوکی انجام داده‌اند ، محققان را در مورد صلاحیت آن‌ها برای مشارکت گمراه کرده‌است.
تاریخ :
۱۴ فوریه ۲۰۱۹
مبدا :
دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا
خلاصه :
پیشنهاد جبران می‌تواند یک تاکتیک مهم برای جذب شرکت کنندگان بالقوه برای ثبت‌نام در مطالعات تحقیقاتی باشد ، اما ممکن است با هزینه‌ای ایجاد شود . یک مطالعه جدید نشان داد که تا ۲۳ درصد از پاسخ دهندگان در مورد صلاحیت خود برای شرکت در یک نظرسنجی در هنگام پیشنهاد پرداخت ، حتی مقادیر کمی دروغ گفتند .
پیشنهاد جبران می‌تواند یک تاکتیک مهم برای جذب شرکت کنندگان بالقوه برای ثبت‌نام در مطالعات تحقیقاتی باشد ، اما ممکن است با هزینه‌ای ایجاد شود . یک مطالعه جدید که توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد نشان داد که تا ۲۳ درصد از پاسخ دهندگان در مورد صلاحیت خود برای شرکت در یک نظرسنجی در هنگام پیشنهاد پرداخت ، حتی مقادیر کمی دروغ می‌گویند .
به گفته نویسندگان ، شواهد Anecdotal و عقل سلیم نشان می‌دهند که ارائه پول ممکن است شرکت کنندگان را به دروغ گفتن در مورد صلاحیت یا دیگر جنبه‌های شرکت مطالعه به منظور تضمین پرداخت تشویق کند . اما تعداد کمی از مطالعات بررسی کرده‌اند که آیا تا چه حد مردم فریب خواهند خورد ، و یک شکاف بزرگ در ادبیات باقی خواهند گذاشت . یافته‌های جدید که در شبکه اوپن نت JAMA منتشر شده‌اند ، نشان می‌دهند که این عمل ممکن است فراگیر باشد .
مجموعا ً of نفر در یک نظرسنجی تصادفی در سطح ملی در مورد وضعیت واکسیناسیون آنفولانزا شرکت کردند . یک گروه مطالعه فاقد انگیزه برای دروغ گفتن درباره اینکه آیا آن‌ها اخیرا ً یک عکس flu داشته‌اند ، زیرا واجد شرایط بودن آن‌ها بستگی به آن دارد . از این رو نرخ گزارش‌شده واکسیناسیون آنفلوآنزای آن‌ها برای تعیین میزان واقعی واکسیناسیون در جمعیت مورد استفاده قرار گرفت . سایر گروه‌ها ۵ ، ۱۰ دلار ، یا ۲۰ دلار برای مشارکت پیشنهاد شده بودند و به آن‌ها گفته شد که تنها در صورتی واجد شرایط بودند که ( یا در برخی از گروه‌ها ) یک تیر جدید آنفولانزا دریافت نکرده بودند . اگر کسی دروغ نمی‌گفت ، همه گروه‌های مطالعه در مورد نرخ مشابهی از واکسن فلج‌اطفال گزارش می‌دادند .
هالی فرناندز لینچ ، author ، استادیار دانشکده اخلاق و بهداشت پزشکی گفت : " در عوض ، ما شواهدی از فریب قابل‌توجه را توسط شرکت کنندگان پیدا کردیم که واجد شرایط نبودند ، اما ادعا کردند که این نوع رفتار نه تنها تمامیت ارضی و نتایج آن را تضعیف می‌کند ، بلکه در یک مطالعه با معیارهای واجد شرایط که برای محافظت از شرکت کنندگان در نظر گرفته شده‌اند ، پتانسیل آن را دارد که شرکت کنندگان را در معرض خطر قرار دهند ."
در گروه کنترل ، ۵۲.۲ درصد از پاسخ دهندگان یک عکس flu جدید را گزارش کردند . اما وقتی گفته شد که واجد شرایط بودن در واکسیناسیون آنفولانزا و غرامت مالی ۵ دلار ، ۱۰ دلار یا ۲۰ دلار پیشنهاد شده‌است ، گزارش‌ها مربوط به واکسیناسیون به ترتیب به ۶۳.۱ درصد ، ۶۲.۸ درصد و ۶۲.۱ درصد افزایش‌یافته است . هنگامی که به این موضوع گفته شد که صلاحیت به نداشتن یک واکسن آنفلوآنزای جدید وابسته است ، گزارش‌ها حاکی از واکسیناسیون ۴۶.۵ درصد در ساعت ۵ ، ۴۱.۸ درصد در ۱۰ دلار و ۴۶.۷ درصد در ۲۰ دلار است . از آنجا که تنها تفاوت بین این گروه‌ها معیارهای صلاحیت و مقادیر پرداختی آن‌ها بود ، تفاوت در نرخ گزارش‌شده واکسیناسیون آن‌ها را می‌توان به فریب نسبت داد . محققان محاسبه کردند که بین ۱۰.۵ الی ۲۲ درصد شرکت کنندگان درگیر فریب در مورد صلاحیت آن‌ها برای مشارکت هستند .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.