دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

رفتن

جامع ترین سایت روانشناسی

رفتن

۵۴ بازديد
رشد و رشد فیزیکی
رشد سریع بدن و مغز کودک با رشد سریع بدن و مغز مشخص می‌شود : کودکان سالم ، خوب تغذیه شده ، حدود ۲۰۰ درصد رشد بین تولد و یک سال را تجربه می‌کنند . هر نوزاد سالم و سالم از طریق یک رشته از رشد حرکتی که به طور خودکار رخ می‌دهد و نیاز به آموزش ویژه ندارد ، پیش می‌رود . نوزاد می‌تواند در طول ماه چهارم به آن برسد و یک شی کوچک بین شست و سبابه را تا ۱۰ ماه به دست آورد . تا ۴ ماهگی ، بیشتر نوزادان قادر به نشستن برای یک دقیقه یا بیشتر با حمایت هستند ، و تا ۹ ماه دیگر می‌توانند بدون حمایت از ۱۰ دقیقه یا بیشتر این کار را انجام دهند . بیشتر نوزادان شروع به خزیدن می‌کنند ( به عنوان مثال ، حرکت با شکم فرد در تماس با زمین ) بین ۷ تا ۱۰ ماه و در پایان آن زمان به طور مناسب دست‌ها و زانوها را در دست می‌گیرند . تا ۱۰ ماهگی یک نوزاد می‌تواند با نگه داشتن یک تکیه‌گاه خارجی ( به عنوان مثال ، یک تکه مبل ) خود را بالا بکشد ( به عنوان مثال ، یک تکه مبل ) ، و تا ۱۲ ماه می‌تواند تنها بایستد . او قادر است تا ۱۲ ماه کمک کند و می‌تواند تا ۱۴ ماه به تنهایی راه برود . در طول ۱۸ ماه ، با قرار گرفتن در معرض پله‌ها ، کودک به طور متوسط می‌تواند بدون کمک بالا و پایین برود ، و در روز تولد دوم او می‌تواند بدود ، به عقب برود ، و یک شی را از زمین بردارد بدون اینکه پایین بیفتد .
رشد عاطفی
احساسات ، احساسات متمایز و یا کیفیات آگاهی ، مانند شادی یا ناراحتی ، هستند که اهمیت شخصی رویداده‌ای برانگیختن احساسات را نشان می‌دهند . انواع عمده احساسات عبارتند از ترس ، ناراحتی ، عصبانیت ، هیجان ، هیجان ، احساس گناه ، شرم ، نفرت ، علاقه و شادی . این احساسات در توالی منظم در طول دوران کودکی و کودکی رشد می‌کنند .
حتی در طول سه یا چهار ماه اول زندگی ، نوزادان واکنش‌های رفتاری را نشان می‌دهند که نشان‌دهنده حالت‌های هیجانی است. این واکنش‌ها از طریق تغییرات در حالات صورت ، فعالیت حرکتی و ضربان قلب و البته با لبخند و گریه نشان داده می‌شوند . اطفال آرام کردن فعالیت حرکتی و کاهش نرخ قلب در واکنش به یک رویداد غیر منتظره را نشان می‌دهند ، ترکیبی که نشان‌دهنده احساس تعجب است . دومین پروفایل رفتاری که با افزایش حرکت ، بسته شدن چشم‌ها ، افزایش ضربان قلب و گریه بیان می‌شود ، معمولا ً در پاسخ به گرسنگی یا ناراحتی رخ می‌دهد و واکنش پریشانی به محرومیت فیزیکی است . سومین مجموعه از واکنش‌ها شامل کاهش لحن ماهیچه و بسته شدن چشم‌ها بعد از تغذیه می‌شود که ممکن است آرامش نامیده شود . الگوی چهارمی که با افزایش حرکت دست‌ها و پاها ، لبخند زدن و حرف زدن به هیجان می‌آید در پاسخ به رویداده‌ای متوسط یا تعامل اجتماعی رخ می‌دهد و ممکن است به عنوان هیجان خوانده شود . در این دوره از ۴ تا ۱۰ ماه ، حالت‌های هیجانی جدید ظاهر می‌شوند . گریه و گریه نوزادان در کنار کشیدن یک اسباب‌بازی مورد علاقه نشان داده می‌شود و یا در وقفه یک فعالیت جالب می‌تواند خشم خوانده شود . نوزادان یک ساله قادر به نمایش ناراحتی در پاسخ به غیبت طولانی‌مدت یک والد هستند .
در نهایت ، کودکان شروع به نمایش نشانه‌هایی از احساس ترس از چهارم تا ششم می‌کنند ؛ واکنش شدید به نوآوری - یعنی رویدادهایی که به طور متوسط از دانش نوزاد سرچشمه می‌گیرند - می‌تواند به عنوان چهار ماه در نظر گرفته شود . اگر یک نوزاد در آن سن ، صدای صحبت را می‌شنود ، اما هیچ صورت وجود ندارد ، ممکن است چهره ترسناک صورت خود را نشان دهد و شروع به گریه کند . در ۷ تا ۱۰ ماهگی یک نوزاد ممکن است هنگام نزدیک شدن توسط یک فرد ناآشنا فریاد بزند که پدیده‌ای به نام اضطراب بیگانه است. یک یا دو ماه بعد ممکن است نوزاد گریه کند وقتی که مادرش او را در یک مکان ناآشنا ترک می‌کند . این پدیده اضطراب جدایی نامیده می‌شود . هیچ تصادفی نیست که اضطراب و اضطراب جدایی برای اولین بار در زمانی ظاهر شود که کودک بتواند اتفاقات گذشته را به یاد بیاورد . اگر یک نوزاد نتواند به یاد بیاورد که مادرش پس از ترک اتاق حضور داشته‌است ، هیچ احساسی برای آشنا شدن با او در هنگام رفتن ندارد .
منبع سایت بریتانیایی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.