شنبه ۰۲ شهریور ۹۸

اهمیت

جامع ترین سایت روانشناسی

اهمیت

۶۱ بازديد
اهمیت و اهمیت:
با توجه به برخی نظریات فلسفی مدرن امروزی و دیدگاه‌های commonsense ، ذهن قادر به مطالعه علمی نیست چون آن‌ها غیر مادی یا مافوق طبیعی هستند ، همان طور که روح و روح دارند ( دوگانگی ذهن - جسم را ببینید ) . در مقابل ، دانش شناختی با ذهن به عنوان ماده کامل برخورد می‌کند . هدف از آن جمع‌آوری شواهد تجربی بر روی فرایندها و پدیده‌های ذهنی و توسعه تئوری‌هایی است که شواهد را توضیح می‌دهند ، که می‌تواند از بسیاری از رشته‌ها حاصل شود . برای مثال روانشناسان ، شواهد رفتاری را در مطالعات درک زبان ، استنتاج استنتاج ، تعامل اجتماعی و تجربه احساسی جمع‌آوری می‌کنند . Linguists به طور سیستماتیک شواهدی را در مورد نحوه تولید و درک کلماتی که به خوبی ساختار یافته و معنادار هستند ، جمع‌آوری می‌کنند . مغز شناسان از اسکن مغزی و روش‌های دیگر برای بررسی فعالیت عصبی که انواع مختلفی از تفکر را همراه دارند ، استفاده می‌کنند . و انسان شناسان طبیعت شناخت را به عنوان آن که در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی مختلف رخ می‌دهد مورد مطالعه قرار می‌دهند .
سهم فلسفه و علوم کامپیوتر برای بررسی شناخت در درجه اول نظری است . فلسفه درباره ماهیت دانش ( معرفت‌شناسی ) ، واقعیت ( متافیزیک ) و اخلاق ( اخلاق ) در میان موضوعات دیگر سوال می‌کند . بسیاری از این سوالات به طور مستقیم مربوط به نحوه کار ذهن یا نحوه کار آن هستند . برای مثال ، یک سوال معرفت‌شناسی مرکزی این است که چگونه ذهن ، دانش جهان خارجی را به دست می‌آورد ، و یک سوال متافیزیکی مهم این است که آیا ذهن و جسم اساسا ً انواع متفاوتی از چیزها هستند .
علوم کامپیوتر به دو دلیل در علوم شناختی بسیار مهم بوده‌است . اول ، مفهوم محاسبات برای توسعه ایده‌ها در مورد این که چگونه تفکر می‌تواند یک فرآیند طبیعی باشد ، ارزشمند بوده‌است . قبلا ً، نظریه‌های علمی ذهن متکی به مقایسه clumsy و غیرسازنده با وسایل مکانیکی مانند ساعت و switchboards الکترونیکی بودند . ظهور برنامه‌های رایانه‌ای این امکان را فراهم ساخت که چگونه یک دستگاه مکانیکی می‌تواند مشکلات پیچیده را با دستکاری کردن نشانه‌ها ، یا نمایش ، با توجه به روش‌های الگوریتمی ( محاسبات ) ، ایجاد قیاس‌های سازنده برای این که چگونه ذهن به روش‌های مشابه عمل می‌کند ، حل کند . به عنوان مثال ، زبان‌های برنامه‌نویسی استاندارد ، برای توالی " IF … بعد … " مجاز هستند ، که مدلی از نحوه ساخت برنامه‌ها را نشان می‌دهد ( زیر Approaches مراجعه کنید ) . دوم اینکه ، خود کامپیوترها برای آزمایش فرضیات علمی در مورد سازمان و عملکرد ذهنی مفید بوده‌اند . یک فرضیه ارایه‌شده در یک برنامه با ایجاد الگوریتم ‌هایی که نهادها و فرایندهایی را که فرضیه پیشنهاد می‌کند تقلید می‌کنند . سپس برنامه روی یک کامپیوتر اجرا می‌شود ، و اگر خروجی کامپیوتر مشابه روش‌های مناسب برای عملکرد واقعی انسان باشد ، فرضیه مورد حمایت قرار می‌گیرد .
نظریه‌های تجربی ذهن برای هدایت عمل در بسیاری از حوزه‌های کاربردی ، از جمله آموزش ، آموزش ، و آموزش منابع انسانی ، و مهندسی ، به خصوص طراحی ابزارها و ابزارهای دیگر که می‌توانند به طور موثر بدون قرار دادن تقاضاهای بیش از حد بر ظرفیت‌های ذهنی مردم به کار رود ( مراجعه به مهندسی عوامل انسانی ) . استدلال حقوقی و پزشکی ( استدلال دخیل در تشخیص و درمان بیماری‌ها ) نیز با استفاده از تجربیات روانی و مدل‌های محاسبه‌ای مورد بررسی قرار گرفته‌است . علوم شناختی به ویژه به دلیل اهمیت بیماری‌های روانی مثل افسردگی و شیزوفرنی ، مرکزی است ، که توضیح و درمان نیاز به درک فرآیندهای شناختی و عصبی دارند که بر عملیات‌های ذهن سالم تاثیر می‌گذارند .
منبع سایت بریتانیایی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.