دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

انتزاع

جامع ترین سایت روانشناسی

انتزاع

۵۵ بازديد
با این حال ، تغییرات مربوط به ویژگی‌های جنسی ثانویه را می ‌توان دید . دومی با ارتفاع نوک پستان اطراف نوک پستان ، که رشد conelike کوچکی به نام غنچه سینه را تولید می‌کند ، شروع می‌شود . همانند مرد ، هیچ موی عمومی واقعی وجود ندارد ، اگر چه پایین بودن ممکن است وجود داشته باشد .
ظهور of در هر دو جنس با ظاهر موی عمومی رخ می‌دهد و این دوره زمانی پایان می‌یابد که توسعه موهای عمومی کامل شود . سرعت اوج رشد در ارتفاع و وزن نیز در طول این مرحله رخ می‌دهد . این جهش به اصطلاح رشد رشد در حدود دو سال قبل در زنان نسبت به مردان رخ می‌دهد . تغییر مهم دیگر of در ماده menarche یا آغاز قاعدگی است که در حدود ۱۸ ماه بعد از حداکثر رشد جهش رشد رخ می‌دهد و معمولا ً توسط تخمک‌گذاری همراه نمی‌شود . در pubescence ، ویژگی‌های جنسی اولیه رشد شروع‌شده در prepubescence را ادامه می‌دهند . در زنان ، vulva و clitoris بزرگ می‌شوند ؛ در نرها به بزرگ شدن ادامه می‌دهند ، کیسه scrotum رشد می‌کند و pigmented می‌شود ، و آلت تناسلی طولانی‌تر و increases می‌شود . در مورد ویژگی‌های جنسی ثانویه ، در زنان رشد سینه افزایش‌یافته است ، با the پستان که به شکل پستان اصلی گسترش می‌یابد ؛ در مردان ، صدا عمیق‌تر می‌شود و pigmented axillary و موی صورت معمولا ً حدود دو سال بعد از ظهور موی عمومی رشد می‌کند .
مرحله of زمانی آغاز می‌شود که رشد مو عمومی کامل باشد ، کاهش رشد در ارتفاع رخ می‌دهد ، تغییرات در خصوصیات جنسی اولیه و ثانویه اساسا ً کامل هستند و فرد حاصل خیز است . برخی تغییرات در خصوصیات جنسی اولیه و ثانویه در این مرحله رخ می‌دهند . برای نمونه ، در نرها ، در طول این دوره است که ریش شروع به رشد می‌کند ؛ در ماده ، ممکن است توسعه بیشتر پستان وجود داشته باشد .
با این حال، همانطور که اشاره شد ، مرتب‌سازی این تغییرات بدنی در میان افراد نسبتا ً یکنواخت است ، اما تغییرات قابل‌توجهی در نرخ تغییر وجود دارد . برخی از نوجوانان سریع‌تر و others از همسالان خود به بلوغ می‌رسند . البته ، جوانانی هم وجود دارند که از دوره‌های تغییرات بدنی در نرخ متوسط عبور می‌کنند . تغییرات در نرخ تغییرات بدنی در دوره نوجوانی اغلب بر رشد روانی و اجتماعی تاثیر می‌گذارد . پسران نوجوان در سنین بلوغ به طور معمول بهتر از اواخر maturers تنظیم می‌شوند و تعاملات بیشتری با هم سن و سالان و بزرگسالان دارند . این فواید بلوغ زودرس و مضرات بلوغ دیر در طول سال‌های میانی بزرگسالی ادامه دارند . با این حال برای زنان ، بلوغ اولیه با معایب روانی بیشتری نسبت به بلوغ دیر مرتبط است . به نظر می‌رسد Maturing در یک نرخ متوسط برای زنان سودمند است . با این حال ، روابط بین میزان بلوغ زن و عملکرد اجتماعی در زندگی بعدی مشخص نشده است .
تغییرات بدنی در میان نوجوانان نیز می‌تواند با توجه به تاثیرات اجتماعی - اجتماعی و فرهنگی متفاوت باشد . برای مثال سن of در میان کشورها و حتی در فرهنگ‌های مختلف یک کشور فرق می‌کند . علاوه بر این ، یک روند تاریخی رو به پایین در عصر متوسط of رخ داده‌است که به کاهش چندین ماه در دهه از حدود ۱۸۴۰ تا زمان حاضر تبدیل شده‌است . این پدیده به طور کلی به بهبود سلامت و تغذیه کودکان و نوجوانان نسبت داده می‌شود .
Cognition
ویژگی تغییرات فیزیکی و فیزیولوژیکی ، تاثیر بسزایی روی عملکرد شناختی و اجتماعی دارد . نوجوانان در مورد افراد " جدید " خود و " جدید " شان به روش‌های جدید فکر می‌کنند . در مقایسه با sensorimotor و حالت‌های محدود spatiotemporal of - که طبق تعریف Piaget در کودکی و شروع دوران کودکی در حدود بلوغ ، حالت تفکر - عملیاتی تفکر پدیدار می‌شود و با استدلال و انتزاع توصیف می‌شود .
منبع سایت بریتانیایی
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.