دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

محرکی

جامع ترین سایت روانشناسی

محرکی

۹۹ بازديد
این مطالعه توسط ماریا نه , استاد علوم اعصاب نوزاد , از دانشکده پزشکی بریستول : علوم سلامت انتقالی در دانشگاه بریستول انجام شده‌است .
مشخص شده‌است که نوزادان نوزادان مبتلا به آسفیکسی های پری ناتال ممکن است منجر به آسیب دائمی مغز شوند که منجر به فلج مغزی یا شرایط دیگر مانند صرع می‌شود . تا همین اواخر بیش از نیمی از این بیماران مبتلا به صرع هستند و بسیاری از آن‌ها نیاز به درمان منظم دارند . عملکرد شناختی بیماران , کیفیت زندگی و امید به زندگی بیماران نیز تحت‌تاثیر این وضعیت قرار دارد .
این تیم تحقیقاتی را که به عنوان هیپوترمی درمانی شناخته می‌شود , برای نوزادان که از کمبود اکسیژن در هنگام تولد رنج می‌برند , ارائه و ارائه کرده‌است . به مدت هشت سال , محققان نوزادان نارس را دنبال کردند که در جنوب غربی دنیا به دنیا آمده بودند و در بیمارستان سنت مایکل , بریستول , بخشی از بیمارستان‌های دانشگاه بریستول , بنیاد خدمات بهداشت و سلامت خدمات درمانی داشتند . این مطالعه نشان داد که چند نوزاد مبتلا به صرع هستند و تعداد زیادی از آن‌ها در دو و چهار تا هشت سال در درمان دارویی ضد صرع هستند .
این تحقیق نشان داد که نوزادان متولد شده پس از جراحی بای پس از درمان , صرع کمتری نسبت به قبل از شروع درمان داشته‌اند . در دو سال گذشته , 7 درصد از کودکان مبتلا به صرع هستند , با این حال , تنها دو درصد از کودکان مبتلا به صرع هستند .
این مطالعه نشان داد که بیشتر کودکان مبتلا به صرع هستند که به سن چهار تا هشت سال مبتلا به صرع هستند . با این حال , این افراد تعداد بسیار کمی هستند که به درمان ضد صرع نیاز دارند .
قبل از بروز هیپوترمی درمانی , نتیجه ضعیف به معنای مرگ و یا ناتوانی شدید یا شدید در حدود 21 / 4 درصد مرگ و ۵۷ درصد از کارافتادگی ناشی از معلولیت بود .
در این گروه که بعد از زایمان متولد شده بودند , تعداد کودکانی که پیامد نامطلوب داشتند , کم‌تر از 4 / 57 درصد ( 57 / 57 درصد مرگ و ۵۷ درصد از کارافتادگی ) بود . همچنین شدت فلج مغزی ملایم‌تر و هفت نفر از ده نفر قادر به راه رفتن هستند . حتی اگر شدت کمتری از آسفیکسی های پری ناتال در نظر گرفته شود , درمان خنک‌کننده باعث افزایش تعداد بازماندگان سالم و تعداد کمی از کودکان مبتلا به صرع می‌شود .
پروفسور ماریا نه گفت : " حتی اگر شدت کمتری از آسفیکسی زمان زایمان داشته باشیم , تحقیقات ما نشان داده‌است که هیپوترمی درمانی باعث کاهش تعداد کودکانی می‌شود که بعدها در کودکی دچار صرع می‌شوند . تیمار سرمادهی باعث کاهش تعداد و شدت فلج مغزی و افزایش تعداد بیمارانی می‌شود که به طور معمول زنده می‌مانند . "
محرک‌ها در مسیر آگاهی ناپدید می‌شوند .
محققان اثرات عصبی ناخودآگاه را بررسی می‌کنند
منبع :
دانشگاه بن
خلاصه :
این که آیا ما به طور آگاهانه آنچه را که روی شبکیه ما پیش‌بینی شده‌بود , درک نکرده ایم . مطالعه اخیر نشان می‌دهد که چگونه برخی سیگنال‌ها در طول مسیر پردازش به درک خودآگاه پراکنده می‌شوند . این فرآیند در مراحل انتهایی پردازش سیگنال آغاز می‌شود . در مقابل , در مراحل اولیه , تفاوتی در واکنش نورون‌ها به محرک خودآگاه و ناخودآگاه وجود ندارد .
این که آیا ما به طور آگاهانه آنچه را که روی شبکیه ما پیش‌بینی شده‌بود , درک نکرده ایم . الاهرام این فرآیند در مراحل انتهایی پردازش سیگنال آغاز می‌شود . در مقابل , در مراحل اولیه , تفاوتی در واکنش نورون‌ها به محرک خودآگاه و ناخودآگاه وجود ندارد . این مقاله در زیست‌شناسی کنونی منتشر شده‌است .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.