چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸

دانش

جامع ترین سایت روانشناسی

دانش

۵۴ بازديد
از زمان بقراط ، پزشکان به ارتباط بین صرع و افسردگی مشکوک هستند . در حال حاضر ، برای اولین بار ، دانشمندان دانشگاه Rutgers و دانشگاه کلمبیا شواهدی یافته‌اند که تشنج و اختلالات روحی مانند افسردگی ممکن است موجب اختلال ژنتیکی در برخی افراد مبتلا به صرع شوند ، که ممکن است منجر به غربالگری و درمان بهتر برای بهبود کیفیت زندگی بیماران شود .
دانشمندان ده‌ها خانواده غیرمعمول را مورد مطالعه قرار دادند که چندین تن از آن‌ها دچار صرع شده بودند و شیوع زندگی اعضای خانواده و اختلالات خلقی اعضای خانواده را با جمعیت ایالات‌متحده مقایسه کردند .
آن‌ها افزایش بروز اختلالات خلقی را در افرادی پیدا کردند که از نوعی بیماری به نام صرع کانونی رنج می‌برند که در آن حملات تنها در یک بخش از مغز آغاز می‌شوند . اما اختلالات روحی در افراد مبتلا به صرع عمومی افزایش نیافته است که در آن تشنج در هر دو طرف مغز آغاز می‌شود .
گری ا . Heiman ، نویسنده ارشد study's و دانشیار دانشکده ژنتیک در Brunswick - ، باید برای اختلالات خلقی افراد مبتلا به صرع ، به ویژه صرع کانونی ، و متخصص بالینی برای درمان افسردگی علاوه بر صرع ، رفتار کند . این امر کیفیت زندگی بیماران را بهبود خواهد بخشید ."
نتایج این مطالعه - - که امروزه به صورت آنلاین در ژورنال Epilepsia منتشر شده‌است - - از این فرضیه که افراد مبتلا به صرع کانونی ، اما نه صرع تعمیم‌یافته ، مستعد اختلالات روحی مانند افسردگی هستند .
Heiman که در مدرسه هنر و علوم کار می‌کند ، می‌گوید : " تحقیقات بیشتری برای شناسایی ژن‌های ویژه‌ای که خطر ابتلا به اختلالات عصبی و روحی را افزایش می‌دهند ، مورد نیاز است .
Heiman خاطرنشان کرد که رابطه بین صرع و اختلالات خلقی طی هزاران سال مورد ظن قرار گرفته‌است . بقراط ، " پدر طب " در حدود ۴۰۰ سال پیش از میلاد نوشت : " Melancholics معمولا ً epileptics ، و epileptics ، melancholics : آنچه که اولویت را تعیین می‌کند جهتی است که بیماری می‌گیرد ؛ اگر بر جسم ، صرع ، بر روی هوش ، افسردگی باشد ."
Seizures در اکثر افراد مبتلا به صرع می‌تواند با دارو و جراحی کنترل شود . با این حال ، واقعیت این است که اختلالات روحی و روحی مانند افسردگی بر کیفیت زندگی تاثیر می‌گذارد و هزینه‌های بهداشت و درمان را افزایش می‌دهد. افسردگی ، خطر افکار خودکشی و تلاش را به خطر می‌اندازد . علاوه بر این ، مطالعات قبلی نشان داده‌اند که افرادی که دچار اختلالات روحی و روحی هستند ، نسبت به آن‌هایی که فاقد اختلالات روحی هستند ، دچار حمله‌های عصبی می‌شوند .
در ایالات‌متحده حدود ۲.۳ میلیون بزرگ‌سال و بیش از ۴۵۰ کودک و نوجوان مبتلا به صرع هستند و هر کس می‌تواند این اختلال را ایجاد کند . براساس آمار فدرال ، در سال ۲۰۱۵ ، برآورد می‌شود که ۱۶.۱ میلیون بزرگ‌سال در آمریکا حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد .
Heiman گفت : " برخی از ژن‌های برای صرع و درک این که این ژن‌ها می‌توانند موجب افسردگی شوند ، پیدا شده‌است .
سیستم سرمایش ، صرع را در کودکان کاهش می‌دهد .
مبدا :
دانشگاه بریستول
خلاصه :
سیستم سرمایش محروم از اکسیژن در تولد ( perinatal asphyxia ) می‌تواند تعداد کودکانی را که بعدا ً در دوران کودکی دچار صرع می‌شوند را کاهش دهد .
با توجه به مطالعه جدیدی که در مجله journal منتشر شده‌است ، نوزادان سرد از اکسیژن در تولد محروم می‌شوند ( perinatal asphyxia ) می‌تواند تعداد کودکانی را که بعدا ً در دوران کودکی دچار صرع می‌شوند را کاهش دهد .
این مطالعه توسط ماریا نه thoresen ، پروفسور دانش پزشکی اطفال، از دانشکده پزشکی بریستول ، دانشکده علوم بهداشت در دانشگاه بریستول ، هدایت شده‌است .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.