دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸

دوقطبی

جامع ترین سایت روانشناسی

دوقطبی

۵۳ بازديد
آیا مواد مخدر برای اختلال دوقطبی ' عادی ' ' تابع ژن مغز را نرمال می‌کنند ؟
مبدا :
سامانه بهداشت دانشگاه میشیگان
خلاصه :
هر روز میلیون ‌ها نفر با اختلال دوقطبی ، دارو می‌گیرند تا حالات خود را تثبیت کنند . اما این که چگونه این مواد مخدر هنوز یک راز است . در حال حاضر مطالعه جدیدی از بافت مغز به نشان دادن آنچه در واقع در حال وقوع است کمک می‌کند . و تحقیقات بیشتر با استفاده از سلول‌های بنیادی برنامه‌ریزی شده‌اند تا مانند سلول‌های مغزی عمل کنند .
هر روز ، میلیون ‌ها نفر با اختلال دوقطبی ، داروهایی را می‌گیرند که به دور نگه داشتن آن‌ها از نوسان در حالت‌های افسرده یا افسرده کمک می‌کند . اما این که چگونه این داروها تاثیرات خود را تولید می‌کنند هنوز یک راز است .
در حال حاضر، یک دانشگاه جدید در دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان به نشان دادن آنچه در واقع در حال وقوع است کمک می‌کند . و تحقیقات بیشتر با استفاده از سلول‌های بنیادی برنامه‌ریزی شده‌اند تا مانند سلول‌های مغزی عمل کنند .
با استفاده از آنالیز ژنتیک ، مطالعه جدید نشان می‌دهد که داروهای خاص ممکن است به " نرمال کردن" فعالیت تعدادی از ژن‌های مربوط به ارتباط بین سلول‌های مغز کمک کنند . این مقاله در مورد اخیر اختلالات دو قطبی به چاپ رسیده‌است .
مطالعه شامل بافت مغز از افراد درگذشته و بدون اختلال دوقطبی بود ، که تیم U - M برای بررسی چگونگی فعال شدن ژن‌ها ، یا بیان آن ، آنالیز شد . حمایت مالی از موسسه ملی بهداشت و the C حاصل شد . صندوق تحقیقات دو قطبی .
نویسنده ارشد ، ملوین McInnis ، عضو مرکز افسردگی U - M و محقق اصلی پروژه‌های صندوق Prechter که به هدایت این مطالعه کمک کرده‌اند ، می‌گوید : " ما دریافتیم که تعدادی ژن وجود دارند که به طور بالقوه در افراد دارای دو قطبی اختلال ایجاد می‌کنند " .
کاوش عمیق‌تر در ژنتیک دو قطبی
دانشمندان از قبل می‌دانند که ریشه‌های دوقطبی ریشه در تفاوت‌های ژنتیکی در مغز نهفته‌است - - اگر چه آن‌ها هنوز به دنبال ترکیبات ژنی خاص درگیر هستند .
McInnis و همکارانش در حال حاضر تحقیقاتی را در حال توسعه چندین خط از سلول‌های بنیادی پرتوان تحریک‌شده ( iPSC ) از داوطلبانی به همراه و بدون اختلال دوقطبی انجام داده‌اند که به مطالعه عمیق توسعه و ژنتیک اختلال دوقطبی اجازه می‌دهد .
مطالعه اخیرا ً منتشر شده ، به بیان ، یا سطوح فعالیت ، از ۲، ۱۹۱ ژن متفاوت در مغز ۱۴ نفر با اختلال دوقطبی ، و ۱۲ مورد بدون هیچ شرایط سلامت روانی نگاه کرد . مغز همه بخشی از بانک بخش غیرانتفاعی و خصوصی است که مغز اهدا شده را جمع‌آوری و ذخیره می‌کند و ضبط می‌کند که افراد در زمان مرگ چه داروهایی را مصرف می‌کنند .
هفت نفر از مغز از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی بودند که در هنگام مرگ یک یا چند نفر از داروهای ضدروان پریشی را برداشته بودند . این داروها شامل clozapine ، risperidone و haloperidol هستند و اغلب برای درمان اختلال دو قطبی استفاده می‌شوند . اکثر ۱۴ اهدا کننده مغز مبتلا به اختلال دوقطبی نیز داروهای دیگری مانند داروهای ضد افسردگی را در زمان مرگ به دست می‌آوردند .
هنگامی که محققان الگوهای فعالیت ژن را در بین مغزهای اختلال دو قطبی مقایسه کردند ، بیمارانی که در معرض داروهای ضدروان پریشی با الگوهایی در میان کسانی بودند که weren't ، تفاوت قابل‌توجهی دیدند .
سپس ، هنگامی که آن‌ها الگوهای فعالیت بیمارانی را که داروهای ضدروان پریشی را با افرادی که اختلال دو قطبی داشتند مقایسه کردند ، آن‌ها الگوهای مشابهی پیدا کردند .
شباهت‌ها در بیان ژن‌ها که در انتقال سیگنال‌ها در سیناپس‌ها دخیل هستند ، قوی‌تر بودند - شکاف بین سلول‌های مغز که به سلول‌ها اجازه صحبت کردن با یکدیگر را می‌دهند . همچنین شباهت‌هایی در سازمان گره‌های of وجود دارد - - مکان‌ها در امتداد سلول‌های عصبی که سیگنال‌ها می‌توانند سریع‌تر حرکت کنند .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.