شنبه ۰۲ شهریور ۹۸

محرک ذهن

جامع ترین سایت روانشناسی

محرک ذهن

۵۸ بازديد
سلول‌ها در مغز کوچک نیازهای متابولیک متمایزی دارند .
اختلال در رشد cerebellar توسط جهش در میتوکندری رخ می‌دهد.
مبدا :
علوم پزشکی اموری
خلاصه :
ضربه زدن به یک آنزیم که جریان سوخت به میتوکندری را منظم می‌کند به طور خاص باعث ایجاد مخچه با بیش از بقیه مغز می‌شود .
محققان یاد گرفته‌اند که "نیاز به " زدن " به یک آنزیم که میتوکندری ، نیروگاه‌های کوچک سلول‌ها را منظم می‌کند ، به طور خاص باعث ایجاد مخچه چین بیشتر از بقیه مغز می‌شود .
نتایج برای انتشار در علوم علوم برنامه‌ریزی شده‌است .
چنگ - ، دکتر lead Qu ، پروفسور طب اطفال در دانشکده پزشکی دانشگاه اموری ، موسسه سرطان Winship و مرکز اختلالات خونی ، Children's مراقبت از آتلانتا می‌گوید : " این یافته در درک مکانیزم‌های مولکولی زیربنایی ، بیماری‌های فاسد و حتی سرطان در مخچه نیز بسیار مفید خواهد بود ."
فکر می‌کرد مخچه و یا " مغز کوچک " عمدتا ً در تعادل و توابع حرکتی پیچیده دخیل بوده‌است . تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که تصمیم‌گیری و احساسات مهم است . در انسان‌ها مخچه بیشتر از بقیه مغز در سال اول زندگی رشد می‌کند و رشد آن تا ۸ سال طول نمی‌کشد . شایع‌ترین تومور مغزی بدخیم در کودکان ، medulloblastoma ، در مخچه بروز می‌کند .
Qu و همکارانش یک آنزیم ، PTPMT۱ ، را مطالعه کرده‌اند که هجوم of را کنترل می‌کند - - منبعی از انرژی ناشی از کربوهیدرات - - به میتوکندری کمک می‌کند . آن‌ها pyruvate را به عنوان " سوخت اصلی " برای توسعه cerebellar پس از زایمان توصیف می‌کنند .
سلول‌ها می‌توانند با شکست دادن قند به طور موثر ، از طریق میتوکندری ، یا بیشتر wastefully در یک فرآیند به نام glycolysis ، انرژی بگیرند . حذف PTPMT۱ بینشی را ارایه می‌دهد که در آن سلول‌های نسبت به مشکلات با متابولیسم mitochondrial حساسیت بیشتری دارند . انواع بیماری‌های میتوکندری در بخش‌های مختلفی از بدن تاثیر می‌گذارد اما مغز به ویژه برای شکر بسیار حریص است ؛ هرگز واقعا ً metabolically را تعطیل نمی‌کند . وقتی کسی استراحت می‌کند ، مغز از یک چهارم قند خون body's استفاده می‌کند ، با وجود این که تنها ۲ درصد از وزن بدن را در یک بزرگ‌سال به دست می‌آورد .
محققان موش‌ها را ایجاد کردند که ژن for را در سلول‌های عصبی حذف کردند، به جز سلول‌های غیر نورونی در مغز و بقیه بدن . آن‌ها موش‌های دیگری را با ژن PTPMT۱ ایجاد کردند که تنها در مغز بزرگسالان یا در بخش‌های ویژه‌ای از مخچه حذف شدند .
تیم Qu's از این که متوجه شد که pyruvate برای سلول‌های بنیادی پری کورسور عصبی حیاتی است ، با وجود اینکه آن‌ها به سرعت تقسیم نمی‌شوند و این نقص در این سلول‌ها است که باعث انسداد کامل سلول‌های granule می‌شوند ، یک نوع منحصر به فرد که در مخچه یافت می‌شوند، به اندازه حذف تحت‌تاثیر قرار نمی‌گیرند . سلول‌های granule بیش از ۸۰ درصد کل سلول‌های brain's را تشکیل می‌دهند، اگرچه مخچه بخش کوچکی از مغز را با حجم تشکیل می‌دهد .
کو می‌گوید : " تمایز " نشان‌دهنده تغییر پارادایم در درک ما از تنظیم متابولیک انواع مختلف سلولی در مخچه در حال توسعه است.
به گفته او ، به نظر می‌رسد که سلول‌های بنیادی / بنیادی عصبی بیشتر بر متابولیسم موثر و موثر انسولین نسبت به پیش سازه‌ای و سلول‌های بالغ اتکا می‌کنند .
موسسه ملی دیابت و بیماری‌های گوارشی و کلیوی ( DK۰۹۲۷۲۲ ) و موسسه خون و خون ملی ( HL۱۳۰۹۹۵ ) توسط موسسه ملی دیابت حمایت شده‌است .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.