چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸

روانکاوی

جامع ترین سایت روانشناسی

روانکاوی

۴۷ بازديد
نقاط قوت
۱. مصاحبه‌های ساختاریافته به آسانی تکرار می‌شوند چون مجموعه ثابتی از سوالات بسته مورد استفاده قرار می‌گیرند ، که تعیین کمیت آن آسان است - این به این معنی است که تست قابلیت اطمینان آسان است .
۲. مصاحبه‌های ساختاریافته نسبتا ً سریع انجام می‌شوند که به این معنی است که بسیاری از مصاحبه‌ها می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی رخ دهند . این به این معنی است که یک نمونه بزرگ را می‌توان به دست آورد و منجر به این شد که یافته‌ها نماینده باشند و توانایی تعمیم به جمعیت بزرگ را داشته باشند .
محدودیت‌ها
۱. مصاحبه‌ها ساختار انعطاف‌پذیر نیستند . این به این معنی است که سوالات جدیدی نمی‌تواند بدون برنامه‌ریزی پرسیده شود ( به عنوان مثال در طول مصاحبه ) به عنوان یک برنامه مصاحبه باید دنبال شود .
۲. پاسخ از مصاحبه ساختار یافته ، به عنوان تنها پرسش‌های بسته ، که داده‌های کمی را تولید می‌کنند ، ندارند . این به این معنی است که یک تحقیق باید بداند که چرا یک فرد به روش خاصی رفتار می‌کند .
مصاحبه Unstructured
این ها گاهی اوقات به عنوان " مصاحبه‌های اکتشافی " یاد می‌شوند که بیشتر شبیه " حفاظت هدایت‌شده " نسبت به یک مصاحبه ساختاریافته تر هستند . گاهی اوقات به آن‌ها مصاحبه غیر رسمی می‌گویند .
یک برنامه مصاحبه ممکن است مورد استفاده قرار نگیرد و حتی اگر مورد استفاده قرار گیرد ، آن‌ها حاوی سوالات بی‌انتها هستند که می‌توانند به هر ترتیب پرسیده شوند . با پیشرفت مصاحبه ، برخی سوالات ممکن است اضافه / گم شوند .
نقاط قوت
۱. مصاحبه‌های Unstructured انعطاف‌پذیرتر هستند چون سوالاتی را می‌توان با توجه به پاسخ دهندگان تطبیق داد و تغییر داد . مصاحبه می‌تواند از برنامه مصاحبه منحرف شود .
۲. مصاحبه‌ها از طریق استفاده از سوالات باز ، داده‌های کیفی ایجاد می‌کنند . این به پاسخ‌دهنده اجازه می‌دهد تا در برخی عمق صحبت کند و کلمات خود را انتخاب کند . این کار به محقق کمک می‌کند تا درکی واقعی از درک فرد از یک وضعیت داشته باشد.
۳. آن‌ها همچنین اعتبار را افزایش داده‌اند چون به مصاحبه‌کننده این فرصت را می‌دهد تا درک عمیق‌تر داشته باشد، درخواست توضیح دهد که the اجازه دهد مسیر مصاحبه را هدایت کند .
محدودیت‌ها
۱. زمان صرف یک مصاحبه بدون ساختار و تجزیه و تحلیل داده‌های کیفی ( با استفاده از روش‌هایی مانند تجزیه و تحلیل موضوعی ) زمان می‌برد .
۲. به‌کارگیری interviewers و مصاحبه‌های آموزشی گران‌قیمت است ، و به اندازه جمع‌آوری داده‌ها از طریق پرسشنامه ارزان نیست . برای مثال ، ممکن است مهارت‌های خاصی توسط مصاحبه‌کننده مورد نیاز باشد . این‌ها شامل توانایی ایجاد رابطه خوب و آگاهی از زمان بررسی است.
مصاحبه گروه
این به مصاحبه اشاره دارد که در آن یک دوجین از پاسخ دهندگان با هم مصاحبه می‌شوند - هم چنین به عنوان " گروه تمرکز " شناخته می‌شوند . این نقش مصاحبه‌کننده این است که اطمینان حاصل کنید که گروه با یکدیگر تعامل دارند و موضوع را منحرف نمی‌کنند .
یک محقق باید به شدت مهارت داشته باشد که یک مصاحبه گروهی انجام دهد . برای مثال ، مهارت‌های خاصی ممکن است توسط مصاحبه‌کننده مورد نیاز باشد ، از جمله توانایی ایجاد رابطه و دانستن زمان بررسی .
نقاط قوت
۱. مصاحبه‌های گروهی از طریق استفاده از پرسش‌های باز ، داده‌های کیفی تولید می‌کنند . این به پاسخ دهندگان اجازه می‌دهد تا در برخی عمق صحبت کنند ، و کلمات خود را انتخاب کنند . این کار به محقق کمک می‌کند تا درکی واقعی از درک فرد از یک وضعیت داشته باشد.
۲. آن‌ها همچنین اعتبار بیشتری دارند زیرا برخی از شرکت کنندگان ممکن است احساس راحتی بیشتری با دیگران داشته باشند چرا که عادت دارند در گروه‌ها در زندگی واقعی صحبت کنند ( به عنوان مثال طبیعی‌تر ) .
محدودیت‌ها
۱. محقق باید اطمینان حاصل کند که تمام مصاحبه شوندگان را محرمانه نگه می‌دارند و به حریم خصوصی آن‌ها احترام می‌گذارند . این کار هنگام استفاده از یک مصاحبه گروهی دشوار است . به عنوان مثال ، محقق نمی‌تواند تضمین کند که افراد دیگر در این گروه اطلاعات خصوصی را حفظ خواهند کرد .
۲. مصاحبه‌های گروهی کم‌تر قابل‌اعتماد هستند چون آن‌ها از سوالات باز استفاده می‌کنند و ممکن است از زمانبندی مصاحبه منحرف شوند و تکرار آن‌ها دشوار باشد .
۲. مصاحبه‌های گروهی گاهی ممکن است فاقد اعتبار باشند چون شرکت کنندگان ممکن است دروغ بگویند تا اعضای گروه دیگر را تحت‌تاثیر قرار دهند . آن‌ها ممکن است با فشار همسالان خود همخوانی داشته باشند و پاسخ‌های غلط بدهند .
منبع سایت روانشناسی ساده
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.