چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷

سیناپس

جامع ترین سایت روانشناسی

سیناپس

۱ بازديد
یک نورون در مغز می‌تواند هزاران سیناپس داشته باشد که هر یک از آن‌ها می‌تواند رشد کند، ضعیف شود، ضعیف شود، و از نظر ساختاری در واکنش به یادگیری اطلاعات جدید تغییر کند . سیگنال‌های الکتریکی که از نورون به نورون حرکت می‌کنند از طریق انتقال‌دهنده‌های عصبی شیمیایی از طریق این سیناپس‌ها عبور می‌کنند . انتشار این مواد شیمیایی توسط جریان اتم‌های باردار الکتریکی از طریق یک زیرمجموعه خاص از کانال‌های یونی که به عنوان کانال‌های کلسیم به شکل ولتاژ شناخته می‌شوند ، ایجاد می‌شود .
مطالعات قبلی نشان داده‌اند که مسدود کردن این کانال‌های یونی مانع از تشکیل حافظه‌های بلند مدت می‌شود . اگرچه مشخص شد که کانال‌های کلسیم از نوع L در واکنش به یادگیری فعال می‌شوند ، چگونگی کنترل آن‌ها یک راز است .
در این آزمایش ، Morozov و همکاران ژن مسئول کدگذاری the آنزیم را از بین بردند که مظنون به ایفای نقش در فعال کردن کانال‌های کلسیم نوع آل بود . سپس محققان از تکنیک‌های تصویربرداری زنده برای نظارت بر انتشار انتقال‌دهنده‌های عصبی و میکروسکوپ الکترونی برای تجسم کانال‌های L در سیناپس‌ها استفاده کردند . آن‌ها کشف کردند که بدون Rap۱ ، کانال‌های کلسیم نوع L فعال‌تر و more در سیناپس‌ها هستند که در آن زمان انتشار انتقال‌دهنده‌های عصبی را افزایش می‌دهند . نتایج نشان داد که Rap۱ مسیول سرکوب کانال‌های کلسیم از نوع L است که به آن‌ها امکان فعال کردن فقط در لحظات مناسب و احتمالا ً در طول تشکیل حافظه بلند مدت می‌دهد .
Morozov گفت : " گام بعدی تعیین این مساله است که آیا این مسیر سیگنال دهی جدید در موارد بیماری ذهنی تغییر کرده‌است یا خیر . چنین دانشی راهی طولانی برای توسعه روش‌های درمانی جدید خواهد بود ."
یک روش جدید برای تشخیص اختلال دو قطبی
مبدا :
مرکز پزشکی کوه سینا
خلاصه :
به گفته متخصصان ، MRI می‌تواند یک روش موثر برای تشخیص بیماری‌های روانی مانند اختلال دو قطبی باشد .
به گفته متخصصان دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا ، MRI می‌تواند یک روش موثر برای تشخیص بیماری‌های روانی مانند اختلال دو قطبی باشد . در یک مطالعه موردی با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته ، محققان قادر به تشخیص صحیح بیماران دو قطبی از افراد سالم براساس اسکن مغزی آن‌ها بودند . این داده‌ها در ژورنال پزشکی روانشناسی چاپ می‌شوند .
در حال حاضر ، اغلب بیماری‌های روانی تنها براساس نشانه‌ها تشخیص داده می‌شوند و نیاز مبرم به رویکردهای جدید برای تشخیص دارند. در اختلال دو قطبی ، ممکن است تاخیر قابل‌توجهی در تشخیص به علت ارایه بالینی پیچیده این بیماری وجود داشته باشد . در این مطالعه ، سوفیا Frangou ، استاد روانشناسی و رئیس برنامه تحقیقات Psychosis در مدرسه پزشکی Ichan در کوه سینا با اندی سیمونز ، رئیس دانشگاه کینگز لندن و Janaina Mourao - میراندا ، دانشگاه کالج لندن هم‌کاری کردند تا بررسی کنند که آیا تصویربرداری مغزی می‌تواند به درستی بیماران مبتلا به اختلال دو قطبی را شناسایی کند یا خیر.
دکتر Frangou گفت : " اختلال دوقطبی بر توانایی بیماران برای منظم کردن احساسات آن‌ها تاثیر می‌گذارد ، که آن‌ها را در زندگی خود نقطه‌ضعف بزرگ قرار می‌دهد . " این وضعیت بواسطه تاخیرات طولانی‌مدت ، و گاهی اوقات تا ۱۰ سال ، در درست کردن تشخیص درست ، بدتر شده‌است . اختلال دوقطبی ممکن است به راحتی برای اختلالات دیگر مانند افسردگی و شیزوفرنی تشخیص داده شود . به همین دلیل اختلال دوقطبی در میان ۱۰ اختلال در سراسر جهان باعث معلولیت چشمگیر در سراسر جهان می‌شود ."
دکتر Frangou و گروهش از MRI برای اسکن مغزی افراد مبتلا به اختلال دوقطبی و افراد سالم استفاده کردند . با استفاده از مدل‌های محاسبه‌ای پیشرفته ، آن‌ها در جداسازی درست افراد با اختلال دوقطبی از افراد سالم با دقت ۷۳ درصد از اسکن مغزی خود به تنهایی موفق بودند . آن‌ها یافته خود را در یک گروه مجزا از بیماران و افراد سالم تکرار کردند و میزان دقت ۷۲ درصد را یافتند .
منبع سایت علم روز
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.