چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷

درمانی

جامع ترین سایت روانشناسی

درمانی

۵ بازديد
نتیجه چنین محدودیت‌های علمی به این معنا است که فقدان شواهد تجربی برای حمایت از نظریه‌های کلیدی رویکرد وجود دارد .
با این حال ، جنبه دیگر این موضوع این است که انسان‌گرایی می‌تواند بینش بهتری را در رفتار individual's از طریق استفاده از روش‌های کیفی مانند مصاحبه بدون ساختار به دست آورد . این رویکرد همچنین به ارایه دیدگاه جامع ‌تری از رفتار انسانی ، در مقایسه با موقعیت تقلیل گرا علم ، کمک کرد .
سلسله‌مراتب Maslow's نیازها
سلسله‌مراتب نیاز یک نظریه انگیزشی در روان‌شناسی است که شامل یک مدل پنج ردیفی از نیازهای انسان است ، که اغلب به صورت سطوح مرتبه‌ای در یک هرم به تصویر کشیده می‌شود .
از پایین سلسله‌مراتب به بالا ، نیازها عبارتند از: فیزیولوژی ، ایمنی ، عشق و تعلق ، عزت‌نفس و خود شکوفایی . نیازهای پایین‌تر در سلسله‌مراتب باید قبل از اینکه افراد بتوانند به آن نیاز داشته باشند ، ارضا شوند .
هرم maslow's به هرم پنج مرحله‌ای نیاز دارد .
کاستی به این نیازها نیاز دارد . نیازهای رشد
این مدل پنج مرحله‌ای می‌تواند به نیازها و نیازهای رشد تقسیم شود . چهار سطح اول اغلب به عنوان نیازهای کمبود ( D ) یاد می‌شود و سطح بالا به عنوان رشد یا نیاز ( B ) شناخته می‌شود .
کاستی به دلیل محرومیت ناشی از محرومیت رخ می‌دهد و گفته می‌شود که به افراد در هنگام برآورده کردن نیازهای خود ، انگیزه می‌دهند . هم چنین انگیزه برای تحقق این نیازها طولانی‌تر و طولانی‌تر از زمانی است که آن‌ها رد می‌شوند . برای مثال ، هر چه فرد بیشتر بدون غذا برود ، بیشتر احساس گرسنگی خواهد کرد .
Maslow ( ۱۹۴۳ ) اظهار داشت که افراد باید قبل از اینکه به نیازهای رشد سطح بالاتر برسند ، باید نیازهای کسری سطح پایینی را برآورده کنند . با این حال ، او بعدها توضیح داد که رضایت از نیازهای یک پدیده " همه یا هیچ " نیست ، و اعتراف می‌کند که اظهارات قبلی او ممکن است " تصور غلط " ای را که نیاز باید ۱۰۰ درصد از نیاز بعدی را برآورده کند ، ارایه دهد " ( ۱۹۸۷ ، ص . ۶۹ ) .
زمانی که یک کسری بودجه کم و بیش از حد مورد نیاز بوده ، این کار برطرف خواهد شد و فعالیت‌های ما به سمت برآورده کردن مجموعه نیازهای بعدی که هنوز باید برطرف شود معطوف شده‌است . این موارد به نیازهای برجسته ما تبدیل می‌شوند . با این حال ، رشد لازم است که احساس شود و زمانی که با هم نامزد شده‌اند قوی‌تر شود .
هرم maslow's به هرم پنج مرحله‌ای نیاز دارد که نیازها و نیازهای رشد را نشان می‌دهد .
نیازهای رشد از فقدان چیزی ریشه نمی‌گیرند ، بلکه تمایل به رشد به عنوان یک فرد هستند . هنگامی که این نیازهای رشد بطور منطقی ارضا شدند ، ممکن است فرد قادر به رسیدن به بالاترین سطح به نام خود شکوفایی باشد .
هر فرد توانایی دارد و تمایل دارد که سلسله‌مراتب را به سمت سطح خود شکوفایی حرکت دهد . متاسفانه ، پیشرفت اغلب با شکست در برآورده کردن نیازهای سطح پایین‌تر مختل می‌شود . تجربیات زندگی ، از جمله طلاق و از دست دادن شغل ، ممکن است باعث شود فردی در نوسان بین سطوح سلسله‌مراتب قرار گیرد .
بنابراین ، همه از سلسله‌مراتب به روش uni حرکت نمی‌کنند اما ممکن است بین انواع مختلف نیازها به عقب و جلو حرکت کنند .
سلسله‌مراتب اصلی نیاز به مدل پنج مرحله‌ای شامل موارد زیر است :
Maslow ( ۱۹۴۳ ، ۱۹۵۴ ) اظهار داشت که افراد انگیزه دستیابی به نیازهای خاص را دارند و برخی نیاز دارند که اولویت بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند. اساسی‌ترین نیاز ما برای بقای فیزیکی است ، و این اولین چیزی است که رفتار ما را تحریک می‌کند . زمانی که این سطح به سطح بعدی برسد ، چیزی است که به ما انگیزه می‌دهد ، و غیره .
۱. نیازهای فیزیولوژیکی - اینها الزامات بیولوژیکی برای زنده ماندن انسان هستند ، به عنوان مثال هوا ، غذا ، نوشیدنی ، سرپناه ، لباس ، گرما ، سکس ، خواب .
اگر این نیازها برآورده نشوند بدن انسان نمی‌تواند به طور بهینه عمل کند . Maslow نیازهای فیزیولوژیکی را مهم‌ترین نیازهای the دانست ، زیرا نیازهای دیگر تا زمانی که این نیازها برآورده شوند ، ثانویه می‌شوند .
۲. ایمنی - حفاظت از عناصر ، امنیت ، نظم ، قانون ، ثبات ، آزادی از ترس .
منبع سایت روانشناسی ساده
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.